Sümeyye Arıcı
Köşe Yazarı
Sümeyye Arıcı
 

İki anlamsız cümle...

Hayatınızda birtakım insanlar vardır. Bunlar: "Ben biliyordum" bir kısmı da "Ben demiştim" der. Bu ikisi arasındaki farkı hiç düşündünüz mü? Aslında iki cümle de oldukça sinir bozucu ve hiçbir anlam ifade etmeyen cümlelerdir. Yine de insanlar bu iki cümleyi de çok söylerler. Adeta iki zıt kutuptur. Şöyle bakacak olursak eğer: Ben biliyordumcular süreç içerisinde ses çıkarmaz başınıza bir şey geldiğinde veya yaptığınız, seçtiğiniz bir durum içerisinde olumsuz sonuç alınca gelir ve “ben böyle olacağını biliyordum ama söylemedim” der. Ee be kardeşim! O zaman bu cümleyi de söyleme. Madem o an fikrini söylemedin, karışmak istemedin şimdi niye söylüyorsun? Bunu hiçbir zaman anlayacağım. Gelelim ben demiştimcilere onları daha çok anlarım.Ben de o insanlardan biriyim ne kadar karşımdakinin gözünde kötü olacağımı bilsem de o durumun içindeyken bunu söylerim dinlemeyince de haklı gururumu yaşar “ben demiştim” derim. Bu cümlenin de bir yararı yoktur. Hayat seçimlerden ibarettir.  Yaşamımız boyunca yanlış ve doğru seçimler yapacağız ki bu yanlış ve doğru olgusu da bize göre böyle.Neticede herkesin yanlışı ve doğrusu farklıdır. Burada ele aldığım şey ise en azından ben biliyordumculara göre ben demiştimciler koruma iç güdüsü taşır. Madem bir şey görüyorsun o zaman başta söyle de en azından uygulamaya dökülmese de üzerine düşünme şansı elde edilsin. Her insanın hayatında göremediği, hesap edemediği şeyler oluyor. Elbette her şeyi kontrol edemeyiz. Netice olarak bir koşuşturma içerisindeyiz ve zaman dediğimiz kavramın içerisinde savruluyoruz
Ekleme Tarihi: 02 Şubat 2024 - Cuma

İki anlamsız cümle...

Hayatınızda birtakım insanlar vardır. Bunlar: "Ben biliyordum" bir kısmı da "Ben demiştim" der. Bu ikisi arasındaki farkı hiç düşündünüz mü?
Aslında iki cümle de oldukça sinir bozucu ve hiçbir anlam ifade etmeyen cümlelerdir. Yine de insanlar bu iki cümleyi de çok söylerler. Adeta iki zıt kutuptur. Şöyle bakacak olursak eğer:
Ben biliyordumcular süreç içerisinde ses çıkarmaz başınıza bir şey geldiğinde veya yaptığınız, seçtiğiniz bir durum içerisinde olumsuz sonuç alınca gelir ve “ben böyle olacağını biliyordum ama söylemedim” der. Ee be kardeşim! O zaman bu cümleyi de söyleme. Madem o an fikrini söylemedin, karışmak istemedin şimdi niye söylüyorsun? Bunu hiçbir zaman anlayacağım. Gelelim ben demiştimcilere onları daha çok anlarım.Ben de o insanlardan biriyim ne kadar karşımdakinin gözünde kötü olacağımı bilsem de o durumun içindeyken bunu söylerim dinlemeyince de haklı gururumu yaşar “ben demiştim” derim. Bu cümlenin de bir yararı yoktur. Hayat seçimlerden ibarettir. 
Yaşamımız boyunca yanlış ve doğru seçimler yapacağız ki bu yanlış ve doğru olgusu da bize göre böyle.Neticede herkesin yanlışı ve doğrusu farklıdır. Burada ele aldığım şey ise en azından ben biliyordumculara göre ben demiştimciler koruma iç güdüsü taşır. Madem bir şey görüyorsun o zaman başta söyle de en azından uygulamaya dökülmese de üzerine düşünme şansı elde edilsin. Her insanın hayatında göremediği, hesap edemediği şeyler oluyor. Elbette her şeyi kontrol edemeyiz. Netice olarak bir koşuşturma içerisindeyiz ve zaman dediğimiz kavramın içerisinde savruluyoruz

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve karar67.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.