Sevda Tosun
Köşe Yazarı
Sevda Tosun
 

İnsanlarımız ölüyor

İNSANLARIMIZ BİR HİÇ UĞRUNA ÖLÜYOR!   Bu ülkede bir öğretmen, Irak asıllı bir öğrenci tarafından kafasına silah sıkılarak öldürüldü. BU ÜLKEDE BİR ÖĞRETMEN, IRAK ASILLI BİR ÖĞRENCİ TARAFINDAN KAFASINA SİLAH SIKILARAK ÖLDÜRÜLDÜ!!! Bu cümlenin ağırlığı altında eziliyorum. Vicdanı olan herkes de ezilmeli. Ve susmamalı. ÇÜNKÜ KATİLİN TAKSİRLE YARALAMA VE RUHSATSIZ SİLAH TAŞIMA GİBİ SUÇLARDAN KAYDI VAR. Diğer öğrencilerin öğrenimine engel olduğu için okuldan uzaklaştırılma cezası var. Tüm bunlara rağmen bu öğrenci, öğretmene ulaşıp öldürebiliyorsa BU İHMAL DEĞİL CİNAYETTİR. Bu kurşun sadece İbrahim Oktugan öğretmenimize değil tüm öğretmenlere ve Türk halkına sıkılmıştır aslında. İşte!  Mülteci misafirliğinin geldiği son nokta bu. Başından beri size bunu anlatmaya çabalıyorduk. Bu insanların, BİZİM ülkemizde ekmek elden su gölden yaşayıp bir de üstüne vatandaşımızın canına kastettiğini ilk defa duymuyoruz. Ve yazıklar olsun ki üç maymunu oynadığınız için son da olmayacak. Mülteciler tarafından gerçekleştirilen istismarın, istilanın, hırsızlığın ve beraberinde getirdiği yozlaşmanın önüne geçmeniz için daha kaç kişi ölmeli? İbrahim öğretmenimiz gibi rezilce öldürülen canlarımızın hesabını kime soracağız? Ne için öldüler bu insanlar? Siz yine üç maymunu oynamadan cevabını bizzat ben vereyim. Tabi ki kontrolsüz göç yüzünden. Sınırlarımızdan her gün pervasızca geçen potansiyel suçlu kitlenin ülkemize yerleşmesi sebebiyle öldüler. Ve çok değil diğer tüm cinayetler gibi bu da unutulacak birkaç gün sonra. Tozlu raflarda unutulmuş haberlere bir yenisi eklenecek. Ne yazık! Lakin zamanı geldiğinde o rafların tozunu halkımız alacak. Mülteci demek istemiyorum artık. Ülkede keyif süren arap kitle, o zaman yaktıkları canların hesabını verecek. O hesap günü de çok uzak değil, merak etmeyin. Aksine çok yakın bir gelecekte…  
Ekleme Tarihi: 10 Mayıs 2024 - Cuma

İnsanlarımız ölüyor

İNSANLARIMIZ BİR HİÇ UĞRUNA ÖLÜYOR!

 

Bu ülkede bir öğretmen, Irak asıllı bir öğrenci tarafından kafasına silah sıkılarak öldürüldü. BU ÜLKEDE BİR ÖĞRETMEN, IRAK ASILLI BİR ÖĞRENCİ TARAFINDAN KAFASINA SİLAH SIKILARAK ÖLDÜRÜLDÜ!!!

Bu cümlenin ağırlığı altında eziliyorum. Vicdanı olan herkes de ezilmeli. Ve susmamalı.

ÇÜNKÜ KATİLİN TAKSİRLE YARALAMA VE RUHSATSIZ SİLAH TAŞIMA GİBİ SUÇLARDAN KAYDI VAR. Diğer öğrencilerin öğrenimine engel olduğu için okuldan uzaklaştırılma cezası var. Tüm bunlara rağmen bu öğrenci, öğretmene ulaşıp öldürebiliyorsa BU İHMAL DEĞİL CİNAYETTİR.

Bu kurşun sadece İbrahim Oktugan öğretmenimize değil tüm öğretmenlere ve Türk halkına sıkılmıştır aslında.

İşte!  Mülteci misafirliğinin geldiği son nokta bu. Başından beri size bunu anlatmaya çabalıyorduk.

Bu insanların, BİZİM ülkemizde ekmek elden su gölden yaşayıp bir de üstüne vatandaşımızın canına kastettiğini ilk defa duymuyoruz. Ve yazıklar olsun ki üç maymunu oynadığınız için son da olmayacak.

Mülteciler tarafından gerçekleştirilen istismarın, istilanın, hırsızlığın ve beraberinde getirdiği yozlaşmanın önüne geçmeniz için daha kaç kişi ölmeli?

İbrahim öğretmenimiz gibi rezilce öldürülen canlarımızın hesabını kime soracağız? Ne için öldüler bu insanlar?

Siz yine üç maymunu oynamadan cevabını bizzat ben vereyim. Tabi ki kontrolsüz göç yüzünden. Sınırlarımızdan her gün pervasızca geçen potansiyel suçlu kitlenin ülkemize yerleşmesi sebebiyle öldüler.

Ve çok değil diğer tüm cinayetler gibi bu da unutulacak birkaç gün sonra. Tozlu raflarda unutulmuş haberlere bir yenisi eklenecek. Ne yazık!

Lakin zamanı geldiğinde o rafların tozunu halkımız alacak. Mülteci demek istemiyorum artık. Ülkede keyif süren arap kitle, o zaman yaktıkları canların hesabını verecek. O hesap günü de çok uzak değil, merak etmeyin. Aksine çok yakın bir gelecekte…

 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve karar67.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.