Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Zonguldak Haber Girişi: 22.06.2021 - 11:22, Güncelleme: 22.06.2021 - 16:39

Kent Konseyi kişisel ego tatmin yeri değildir!

 

Kent Konseyi kişisel ego tatmin yeri değildir!

Kent Konseyi kişisel ego tatmin yeri değildir!
Zonguldak Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin’in aday olmayacağını açıklamasının ardından 25 Haziran Cumartesi günü Kent Konseyi seçimleri yapılacak. Kent Konseyi Başkanlığına adaylığını açıklayan Bülent Ecevit Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Yaşadığımız kente duyduğum sorumluluk gereği yoğun işlerime rağmen önümüzdeki Cuma günü yapılacak olan Kent Konseyi Seçiminde sadece 1 dönemliğine Başkan adayı olmaya karar verdim. Amacım atıl duruma düşmüş Kent Konseyini yeniden canlandırarak şehrimize hediye etmektir. Böylece benim görevim tamamlanmış olacaktır. Kent Konseyleri günlük siyasetin ötesinde tüm sivil toplumun bir çatı altında bir araya geldiği, kentin sosyal, ekonomik ve kültürel hayatına katkı amacı taşıyan, bu amaçla da belediye ve diğer yerel yönetimlerle sivil toplum örgütleri arasında köprü görevi gören yapılardır. Kent Konseyleri belediye yönetimine bir rakip ya da günlük siyaset yeri değildir. Kişisel ego tatmin yeri hiç değildir. Bu nedenle kentin tüm önemli paydaşlarını temsil edebilmek amacıyla aday listemizi hazırlarken Belediye Meclisi'nde grubu bulunan 4 partiye, Sanayi Odası, Esnaf Odası, Maden İşçileri Sendikası gibi Kent Konseyinde mutlaka temsil edilmesi gereken paydaşlara listemize temsilci vermeleri için teklifte bulundum. Kendilerinden bu teklifimize dönüş bekliyorum. Aday olmayı düşünen diğer arkadaşlardan da ricam sağcı-solcu, yerli-yabancı gibi ucuz siyaset oyunlarından uzak bir seçim yaklaşımı sergilemelidir. Zonguldak bu ucuz yaklaşımdan çok çekti ve çekmeye de devam etmektedir. Son olarak tekrar etmek isterim ki Cuma günü kazansak da kaybetsek de benim için son Kent Konseyi seçimi olacaktır. Amacım kentime karşı üstüme düşen sorumluluğu yerine getirmektir. Saygı ve sevgilerimle."  Haber Merkezi
Kent Konseyi kişisel ego tatmin yeri değildir!

Zonguldak Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin’in aday olmayacağını açıklamasının ardından 25 Haziran Cumartesi günü Kent Konseyi seçimleri yapılacak.
Kent Konseyi Başkanlığına adaylığını açıklayan Bülent Ecevit Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Yaşadığımız kente duyduğum sorumluluk gereği yoğun işlerime rağmen önümüzdeki Cuma günü yapılacak olan Kent Konseyi Seçiminde sadece 1 dönemliğine Başkan adayı olmaya karar verdim. Amacım atıl duruma düşmüş Kent Konseyini yeniden canlandırarak şehrimize hediye etmektir. Böylece benim görevim tamamlanmış olacaktır. Kent Konseyleri günlük siyasetin ötesinde tüm sivil toplumun bir çatı altında bir araya geldiği, kentin sosyal, ekonomik ve kültürel hayatına katkı amacı taşıyan, bu amaçla da belediye ve diğer yerel yönetimlerle sivil toplum örgütleri arasında köprü görevi gören yapılardır. Kent Konseyleri belediye yönetimine bir rakip ya da günlük siyaset yeri değildir. Kişisel ego tatmin yeri hiç değildir. Bu nedenle kentin tüm önemli paydaşlarını temsil edebilmek amacıyla aday listemizi hazırlarken Belediye Meclisi'nde grubu bulunan 4 partiye, Sanayi Odası, Esnaf Odası, Maden İşçileri Sendikası gibi Kent Konseyinde mutlaka temsil edilmesi gereken paydaşlara listemize temsilci vermeleri için teklifte bulundum. Kendilerinden bu teklifimize dönüş bekliyorum. Aday olmayı düşünen diğer arkadaşlardan da ricam sağcı-solcu, yerli-yabancı gibi ucuz siyaset oyunlarından uzak bir seçim yaklaşımı sergilemelidir. Zonguldak bu ucuz yaklaşımdan çok çekti ve çekmeye de devam etmektedir. Son olarak tekrar etmek isterim ki Cuma günü kazansak da kaybetsek de benim için son Kent Konseyi seçimi olacaktır. Amacım kentime karşı üstüme düşen sorumluluğu yerine getirmektir. Saygı ve sevgilerimle."  Haber Merkezi

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve karar67.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.