DÜNYA Haber Girişi: 19.07.2022 - 14:25, Güncelleme: 19.07.2022 - 14:25

CHP'den KGD'ye çıkarma

 

CHP'den KGD'ye çıkarma

CHP'den KGD'ye çıkarma
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Milletvekili Ünal Demirtaş,”KGD önemli bir dernek. Özellikle Zonguldak yerel basının güçlenmesinden yanayız. Halkın haber alma basın özgürlüğü anayasal bir haktır. Anayasal en geniş anlamda kullanılmasının önünün açılması gerek. Yerel basın büyük sıkıntı içerisinde büyük sorunları var”dedi.   Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)İl Başkanı Murat Pulat, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Karaelmas Gazeteciler Derneği(KGD)’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette Zonguldak Karaelmas Gazeteciler Derneği(KGD)Başkanı Mustafa Emen, yönetim kurulu üyeleri ve gazeteciler yer aldı. Karaelmas Gazeteciler Derneği(KGD)Başkanı Mustafa Emen, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dike getirerek, “Öncelikle İl Başkanımıza İlçe Başkanımıza ve milletvekilimize ziyaretleri için teşekkür ediyoruz. Onları aramızda görmek bizleri mutlu ediyor. Bugün genel anlamda konulara değineceğiz. Sohbetimizin güzel geçeceğini inanıyorum”dedi. Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Milletvekili Ünal Demirtaş, “Bende aynı şekilde gecikmiş bir ziyaret. Yeni seçilen arkadaşlarımıza üstün başarılar diliyoruz. KGD önemli bir dernek. Özellikle Zonguldak yerel basının güçlenmesinden yanayız. Halkın haber alma basın özgürlüğü anayasal bir haktır. Anayasal en geniş anlamda kullanılmasının önünün açılması gerek. Yerel basın büyük sıkıntı içerisinde büyük sorunları var. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bunun farkındayız. Genel Başkanım Tuncay Özkan İzmir Milletvekili Yerel Basının içerisinden gelen Atilla Serterin Marmaris’te yapılan yerel basın çalıştayında çok önemli görüşler dile getirildi. En önemli sorunlar yerel basının ekonomisinin güçlendirilmesi. Basın İlan Kurumunun ilan paralarını eşit ve adil dağıtması gerek. Bunun akabinde gazeteci arkadaşların çalışma koşullarının ücretlerinin arttırılması gerek. Yerel Gazetelerin finansman sorunlarının çözülmesi gerek. Türkiye’de ki en önemli sorun basın özgürlüğü. Düşünce ve ifade özgürlüğü basın özgürlüğü demokrasinin özünü oluşturan unsurlardır. İktidar yerel basına baskı uyguluyor.  Düşünce ve ifade özgürlüğünü bu iktidar döneminde 2018 den bu yana endişe verici boyutlara ulaştı. Tek adam rejimi diyoruz. 2018 yolunda bu sistem yürürlüğe girince yerel basın üzerinde ki başlılar çok daha fazla oldu. Basın özgürlüğünün daha geniş çerçevede sağlanması gerek. Döviz kurları arttı. Maalesef Türkiye son 3,5 yıldır ekonomik krize maruz kaldı. Mutsuzluğa itiyor insanları. Basın mensupları da ekonomik krizden nasibini alıyor.  Kalıp, kağıt ithal. Bir çok gazeteci arkadaş askeri ücret seviyesinin altında yaşamını idare ediyor. Öncelikle önerimiz iktidarın değişmesi şart. Güçlenmiş parlamenter rejimine dönmemiz gerek. Bir değişimin yaşanması gerek. İnsanlar Erdoğan’ın yüzünü gördü. Türkiye nasıl yoksullaştırdınız görüyoruz. Nurettin Nebati gibi bir adamın ekonomi bakanı olduğu yerde ekonominin düzelmesi mümkün mü?”dedi Ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.
CHP'den KGD'ye çıkarma

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Milletvekili Ünal Demirtaş,” KGD önemli bir dernek. Özellikle Zonguldak yerel basının güçlenmesinden yanayız. Halkın haber alma basın özgürlüğü anayasal bir haktır. Anayasal en geniş anlamda kullanılmasının önünün açılması gerek. Yerel basın büyük sıkıntı içerisinde büyük sorunları var”dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)İl Başkanı Murat Pulat, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Karaelmas Gazeteciler Derneği(KGD)’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Zonguldak Karaelmas Gazeteciler Derneği(KGD)Başkanı Mustafa Emen, yönetim kurulu üyeleri ve gazeteciler yer aldı.

Karaelmas Gazeteciler Derneği(KGD)Başkanı Mustafa Emen, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dike getirerek, “Öncelikle İl Başkanımıza İlçe Başkanımıza ve milletvekilimize ziyaretleri için teşekkür ediyoruz. Onları aramızda görmek bizleri mutlu ediyor. Bugün genel anlamda konulara değineceğiz. Sohbetimizin güzel geçeceğini inanıyorum”dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Milletvekili Ünal Demirtaş, “Bende aynı şekilde gecikmiş bir ziyaret. Yeni seçilen arkadaşlarımıza üstün başarılar diliyoruz. KGD önemli bir dernek. Özellikle Zonguldak yerel basının güçlenmesinden yanayız. Halkın haber alma basın özgürlüğü anayasal bir haktır. Anayasal en geniş anlamda kullanılmasının önünün açılması gerek. Yerel basın büyük sıkıntı içerisinde büyük sorunları var. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bunun farkındayız. Genel Başkanım Tuncay Özkan İzmir Milletvekili Yerel Basının içerisinden gelen Atilla Serterin Marmaris’te yapılan yerel basın çalıştayında çok önemli görüşler dile getirildi. En önemli sorunlar yerel basının ekonomisinin güçlendirilmesi. Basın İlan Kurumunun ilan paralarını eşit ve adil dağıtması gerek. Bunun akabinde gazeteci arkadaşların çalışma koşullarının ücretlerinin arttırılması gerek. Yerel Gazetelerin finansman sorunlarının çözülmesi gerek. Türkiye’de ki en önemli sorun basın özgürlüğü. Düşünce ve ifade özgürlüğü basın özgürlüğü demokrasinin özünü oluşturan unsurlardır. İktidar yerel basına baskı uyguluyor.  Düşünce ve ifade özgürlüğünü bu iktidar döneminde 2018 den bu yana endişe verici boyutlara ulaştı. Tek adam rejimi diyoruz. 2018 yolunda bu sistem yürürlüğe girince yerel basın üzerinde ki başlılar çok daha fazla oldu. Basın özgürlüğünün daha geniş çerçevede sağlanması gerek. Döviz kurları arttı. Maalesef Türkiye son 3,5 yıldır ekonomik krize maruz kaldı. Mutsuzluğa itiyor insanları. Basın mensupları da ekonomik krizden nasibini alıyor.  Kalıp, kağıt ithal. Bir çok gazeteci arkadaş askeri ücret seviyesinin altında yaşamını idare ediyor. Öncelikle önerimiz iktidarın değişmesi şart. Güçlenmiş parlamenter rejimine dönmemiz gerek. Bir değişimin yaşanması gerek. İnsanlar Erdoğan’ın yüzünü gördü. Türkiye nasıl yoksullaştırdınız görüyoruz. Nurettin Nebati gibi bir adamın ekonomi bakanı olduğu yerde ekonominin düzelmesi mümkün mü?”dedi

Ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve karar67.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.